Příprava veřejných zakázek s environmentálními aspekty

Naprostá většina nákupů zboží i služeb pro veřejnou správu probéhá v režimu veřejných zakázek. STEP se rozhodla využít své bohaté zkušenosti s environmentálními aspekty nákupů a služeb a připravila sadu metodik, které usnadní vkládání environmentálních kritérií do veřejných zakázek.

K tématu STEP vydala publikaci Odpovědné veřejné zakázky - sadu metodik, přehled příkladů dobré praxe ze zahraničí, přehled ekoznaček a souhrnný text k aplikaci environmentálních a sociálních kritérií ve veřejných zakázkách.

Publikace vyšla v podobě šanonu s vloženými sešity. Pro veřejnou správu je k dispozici zdarma, kontaktujte nás a rádi vám šanon zašleme. V elektronické podobě jsou všechny texty ke stažení níže.

 

Publikace Odpovědné veřejné zakázky

Celá publikace je volně ke stažení. Je určena zejména pro veřejnou správu, ale doporučení je možné využít při nákupu zboží a služeb i v komerčním a neziskovém sektoru.

Vznik publikace byl umožněn díky podpoře z Programu švýcarsko-české spolupráce. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.

Doplnění publikace (říjen 2017): Nechemické odstraňování plevelů na veřejných prostranstvích. 

Úvod a obsah publikace

Souhrnné texty:

 

Metodiky:

 

Celá publikace Odpovědné veřejné zakázky ke stažení ve formátu zip.

Texty metodik jsou dostupné také v kopírovatelné podobě (formát .doc). Tyto texty je možné použít pro přípravu veřejných zakázek, zadávací dokumentace a souvisejích dokumentů bez porušení autorských práv. Pokud máte zájem o jiné využití, kontaktujte prosím Síť ekologických poraden.

 

Pokud máte zájem o publikaci nebo naše služby, kontaktujte projektovou manažerku Renatu Plackovou na telefonu 737 136 911 nebo emailu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pokud máte zájem o přípravu veřejných zakázek v jiné oblasti nebo nejste z veřejné správy, kontaktujte nás také, vypracujeme cenovou nabídku a domluvíme spolupráci.

Další naši nabídku najdete také na našem webu.

 

 


 

Webové stránky jsme vylepšili a aktualizovali díky projektu Environmentálně šetrný provoz Magistrátu města Opavy podpořenému z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.

 

 www.swiss-contribution.cz www.mzp.cz